top of page

Pompy ciepła Poznań

Oferujemy montaż i serwis pomp ciepła typu POWIETRZE-WODA w wariancie SPLIT i MONOBLOCK na terenie Poznania i okolic.

Wizja lokalna (bezpłatna)

Przed montażem klimatyzacji jak i pompy ciepła jedziemy na miejsce montażu na wizję lokalną. Omawiamy z klientem jego  preferencje i wymagania. Na protokole z ustaleń montażu spisujemy wymiary pomieszczenia, ilość osób przebywających w pomieszczeniu (w przypadku klimatyzacji), trasy przejść instalacji elektrycznych dróg gazowych itp. i inne potrzebne informacje do wyboru odpowiedniego modelu urządzenia.

Demontaż istniejącego źródła ciepła - modernizacja instalacji

W przypadku modernizacji dotychczasowej kotłowni pomożemy w demontażu starego źródła ciepła i wymiany części instalacji wraz z jej wstępnym przepłukaniem.

Montaż pompy ciepła

W skład montażu pompy ciepła wchodzi:

 • Montaż postumentu lub stelaża pod jednostkę zewnętrzną (w przypadku SPLIT-a),

 • Montaż jednostki wewnętrznej,

 • Wykonie instalacji hydraulicznej zasilającej c.o. i c.w.u.,

 • Montaż zasobnika cwu,

 • Montaż filtra magnetycznego,

 • Przewiert przez ścianę,

 • Podłączenie jednostek ze sobą, wykonanie próby szczelności układu i próżni,

 • Jeżeli istnieje potrzeba - dopełnienie instalacji czynnikiem,

 • Uruchomienie urządzenia.

Serwis pomp ciepła

 • Czyszczenie filtra magnetycznego,

 • Czyszczenie lameli skraplacza i parownika,

 • Kontrola ciśnienia i temperatury czynnika,

 • Kontrola szczelności układu,

 • Kontrola połączeń elektrycznych,

 • Sprawdzenie parametrów i efektywności pracy, ewentualna korekta ustawień urządzenia,

 • Kontrola działania zaworów bezpieczeństwa i odpowietrzających,

 • Kontrola ciśnienia w naczyniu wzbiorczym.

Ogrzewanie pompą ciepła - postaw na sprawdzone rozwiązania

Ostatnimi czasy coraz więcej osób poszukuje innowacyjnych rozwiązań do ogrzewania swoich budynków. Pompa ciepła powietrze-woda to nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie służące do ogrzewania domów oraz wody użytkowej. Działa na zasadzie ekstrakcji ciepła z zewnętrznego powietrza, nawet przy niskich temperaturach, a następnie wykorzystuje je do ogrzania wody w systemie centralnego ogrzewania. Jest to system zarówno wydajny, jak i przyjazny dla środowiska, ponieważ znacznie obniża zużycie paliw kopalnych i zmniejsza emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Zalety montażu pompy ciepła

Zalety montażu pompy ciepła powietrze-woda są liczne. Po pierwsze, system ten jest niezwykle energooszczędny, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie. Urządzenia są zdolne do wyprodukowania znacznie więcej energii cieplnej niż energia elektryczna potrzebna do ich działania. Po drugie, są one stosunkowo proste w instalacji, zwłaszcza w porównaniu do innych systemów. Ponadto, pompy powietrze-woda są wszechstronne, mogą być wykorzystywane w nowych budynkach, jak i instalowane w istniejących obiektach, modernizując tym samym system ogrzewania.

W Poznaniu i jego najbliższych okolicach nasza firma specjalizuje się w profesjonalnym montażu pomp ciepła. Zdajemy sobie sprawę, że kluczowym aspektem dla efektywności takiego systemu jest jego prawidłowa instalacja i dostosowanie do specyficznych potrzeb danego budynku. Dlatego oferujemy kompleksowe usługi, począwszy od doradztwa technicznego, poprzez projektowanie systemu, aż po jego montaż i serwisowanie. Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów, którzy są na bieżąco z najnowszymi technologiami i przepisami branżowymi, co gwarantuje wysoką jakość i niezawodność instalacji.

Zaufaj profesjonalistom w branży

Montując pompę z naszą firmą, zyskujesz nie tylko oszczędność na ogrzewaniu i komfort cieplny w swoim domu przez cały rok, ale również masz pewność, że instalacja zostanie wykonana zgodnie z najwyższymi standardami. Dbamy o to, aby każde urządzenie było idealnie dopasowane do potrzeb naszych Klientów, co przekłada się na jego optymalną efektywność i długowieczność.

Wprowadzenie urządzenia powietrze-woda jako głównego źródła ogrzewania domu to inwestycja w przyszłość, która zapewnia nie tylko komfort i ciepło, ale również przyczynia się do ochrony środowiska. Wybierając profesjonalny montaż pomp ciepła w Poznaniu, decydujesz się na rozwiązanie, które sprosta Twoim oczekiwaniom i zapewni spokój ducha na wiele lat.

Air-Air Heat Pump for Heating and hot Water in Front of an new built Residential Building.
AdobeStock_316350822.jpeg
bottom of page